Інтерактивні плакати


    Інтерактивний плакат – це спосіб візуалізації інформації на основі одного зображення, до якого «мітками» (інтерактивними точками) прикріплюються посилання на вебресурси, інтернет-документи, мультимедійні об’єкти: відео, аудіо, презентації, слайд-шоу, ігри, опитування тощо.
    Отже, інтерактивний плакат – це сторінка доступу, з якої ви можете перенаправити учнів на десятки інших сторінок, зібравши всі матеріали з конкретного питання чи теми в одному місці. Головна перевага мультимедійного плакату полягає у тому, що учень може знайомитися з інформацією у будь-якому зручному порядку. Він може відкривати лише ті матеріали, що, наприклад, виявилися трошки складнішими та вимагають уточнення. Крім того, дітям подобається досліджувати та знаходити інтерактивні зони, відкривати віртуальні віконця з текстом чи картинками. 
Способи застосування: 
  • Інтерактивні таблиці. 
  • Схеми. 
  • Ненудне зображення історичних дат.
  • «Оживлення» мап та фотографій. Створіть інтерактивну мапу України (свого міста), додавши фото чи опис визначних місць.
  • Інтерактивні контрольні роботи онлайн.
  • Ментальні мапи. Хоча плакат не є на 100% ментальною мапою, він структурує інформацію за схожим принципом.
Сервіси для створення інтерактивних плакатів
Genial.ly – це онлайн-сервіс для створення чудового інтерактивного контенту: презентацій, мультимедійних плакатів, ігор, інфографік тощо.

Що може Genially:

Презентації. Такий вид презентацій ― це гарна можливість вивести їх на новий рівень за допомогою анімованих та інтерактивних елементів, інтегрованого онлайн-контенту та неймовірних шаблонів. Ідеально підходить для презентацій онлайн або офлайн.

Інфографіка. Це чудова можливість зробити вашу інформацію легкою для розуміння, візуально привабливою та інтерактивною. Ідеально підходить для пояснення процесів і планів.

Гейміфікація (вікторини, ігри). Вікторини, квести, ігри – ідеально підходять для мотивації, оцінки, закріплення та утримання інформації.

Інтерактивне зображення. Це нагода перетворити статичні зображення на неймовірні інтерактивні. Ідеально підходить для збагачення ваших зображень кількома шарами інформації (відео, зображення, текст тощо).

Відеопрезентація. Ідеально підходить для створення контенту, який відтворюється самостійно або зациклюється з приголомшливими анімованими ефектами.

Гайд (путівник). Це гарна нагода створювати складні та інформативні документи, де ваша аудиторія може вибрати інформацію, яку вона хоче споживати. Ідеально підходить для створення контенту, де зіркою є інтерактив.

Матеріали для тренінгів /занять. Ця вкладка допоможе зробити навчання справді інтерактивним, поєднуючи дидактичні розділи з завданнями. Ідеально підходить для передачі знань і для самооцінки.

Вкладка «більше» (особисте брендування, контент для соціальних мереж, інтерактивні картки та картки різних форматів).

Вкладка «пустий бланк» (пусті шаблони, що дозволяють створювати матеріал потрібного розміру).

Glogster – це інструмент для створення інтерактивних плакатів із текстам, відео, гіперпосиланнями та зображеннями. Сервіс можна використовувати для створення інтерактивних біографій, стрічок часу, введення математичних і фізичних формул, результатів експериментів.


Для створення інтерактивних плакатів треба розібратися у «словнику» застосунку. Важливим елементом у роботі є глоги. Глоги, glogs (поєднання слів «графічний» + «блог», graphical blogs) – це мультимедійна вебсторінка або мультимедійний постер.

Ключові переваги Glogster EDU:
  • можливість додавати текст, світлини, графіку, відео, тематичний фон, а також 3D-моделі;
  • сервіс має велику вбудованої колекцією тематичних малюнків за окремими категоріями, а також великий вибір 3D-моделей, які можна вбудовувати в плакат;
  • можливість створення віртуального класу, де учні можуть працювати самостійно або в групі та представляти вчителю свої проєкти;
  • остаточний варіант інтерактивного плаката можна зберегти проєктом, роздрукувати, відправити посиланням, поділитися у соцмережах або вбудувати в свій блог чи сайт.

ThingLink – це сервіс для створення мультимедійних плакатів та інших освітніх матеріалів, наприклад:електронних дидактичних матеріалів до уроку;
  • мультимедійних конспектів уроків;
  • інтерактивних блок-схем будови механізмів, приладів, пристроїв;
  • маршрутних карт або карт подорожей;
  • інтерактивних плакатів у вигляді проєктів з певної тематики;
  • інтелектуальних карт для мозкового штурму з внесенням міток і коментарів.
    Також за допомогою сервісу Thinglink можна організувати проєктну і дослідницьку діяльність учнів, провести вебконкурси, інтерактивні ігри або вікторини.

Немає коментарів:

Дописати коментар